ישנם הרבה סוגים של תריסים, כאשר הנפוצים ביותר הם כמובן תריסי גלילה. תריסים אלה, החלו להיראות בגרסה הישנה שלהם בשנות ה- 80 של המאה הקודמת, כאשר תריסים אלה היו מופעלים באופן ידני. עד היום, רבים מתקינים תריסים חשמליים מסוג גלילה במפתחים הרחבים ביותר בית, כגון יציאה לחצר או למרפסת. היום ניתן לראות תריסים מסוג זה גם במפתחים של חדרי השינה ושאר החדרים בדירה או בבית. תריסים אלה, פועלים באמצעות מנוע ויש לשים לב כי המנוע יהיה איכותי היות וזהו החלק היקר והחשוב ביותר בתריסים החשמליים מסוג גלילה.

יש לפנות אל יצרן תריסי גלילה מוכר וכזה שיש עלו המלצות רבות. יש לבקש אחרות ולהשוות את תקופת האחריות מול עוד יצרנים.  גם מבחינת ההצללה או כמות האור הרצויה לכם בחללי הבית השונים, ניתן לכוון באמצעות מתג או שלט רחוק את התריסים באופן מדויק. עם השנים התקדמה הטכנולוגיה, מה שמקנה לנו חיבור של תריסים מסוג גלילה למערכת הבית החכם, כך שנית לכוון את התריסים, לסגור או לפתוח לאוורור, באמצעות המחשב הנייד או הטלפון החכם.

תריסי גלילה לפרטיות מושלמת

אין כמו הפרטיות אשר מקנים לנו תריסי גלילה, מה שגורם לרבים לבחור אותם. ניתן להוריד את התריסים ולסגור אותם למעשה באופ מוחלט, למי שמעוניין בפרטיות, או למי שמעוניין  לחטוף תנומה בשעת הצהרים מבלי שהאור החיצוני יפריע לו. היום המחיר של תריסים מסוג גלילה הוא נמוך יותר,  כאשר לפני שנים רבות, כאשר תריסים אלה החלו להופיע בשוק, רק אנשים שהפרוטה הייתה מצויה בכיסם, יכלו לרכוש אותם, אך היום הם מתאימים לכל כיס בגלל התחרות הגבוהה בין יצרני התריסים.

תחזוקה נכונה של תריסי הגלילה

 יש לציין, כי תחזוקה נכונה של תריסי גלילה תימנע משחיקה ובלאי. למרות שתריסים אלה נראים חזקים, יש לדעת כיצד להפעיל ולתחזק אותם. יש לשים לב לכל שינוי בעלייה והורדה של תריסים אלה. למשל, כאשר  אחד מהשלבים נראה  עקום, יש להזמין מיד מתקן תריסים מקצועי, על מנת למנוע קלקול שיעלה לכם יותר, במידה ותזניחו את התריסים. שימו לב, כי לא יהיה חפץ אשר מפריע לתריס לרדת, היות ופעולה זו, או חוסר תשומת ל, עשויה לגרום לקלקול במנוע, שהוא כאמור החלק היקר ביותר בתריסים אלה.

תריסים חשמליים מסוג גלילה הם גם בטיחותיים, היות והם מגיעים עם נצרה פנימית המונעת פריצה לבית, למשרד או לבית העסק, מה שמהוו יתרון בולט נוסף. ניתן למצוא תריסים חשמליים מחומרי גלם שונים כגון  אלומיניום, אלומיניום משולב עם עץ, או תריסים מסוג גלילה המיוצרים מעץ, שהם מרשימים ובמראה יוקרתי.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *